תפריט
איך להיות פרילנסר?

איך להיות פרילנסר?

מאמר מתוך קטגוריית: מאמרים

משנה לשנה כמות הפרילנסרים בארץ גדלה, ורבים האנשים שרוצים ללמוד איך להיות פרילנסרים מצליחים. איך להיות פרילנסר זו שאלה נפוצה מאוד ברחבי האינטרנט ואנחנו פה כדי לנסות לענות עליה.

בחרו את תחום ההתמחות שלכם

היום אפשר להיות פרילנסר במגוון רחב של תחומים - בראשם תחומי הדיגיטל והאינטרנט שמאפשרים חופש עבודה נהדר במיוחד כשרוצים לעבוד מהבית. אבל מעבר לזה, חשבו אילו תחומים אתם אוהבים, מה אתם יכולים להציע לאנשים ואילו כשרונות יש לכם. תחשבו באילו עבודות אתם רואים את עצמכם עובדים בטווח הרחוק. מבחינת ניסיון - אל דאגה, לא תמיד צריך להתחיל עם שנים רבות של ניסיון כדי להצליח יפה. מצאו תחום עם ביקוש, הציעו את היחודיות שלכם וזה יכול להספיק בתור התחלה.

התחילו בקטן

לא תמיד כדאי לעזוב את העבודה ברגע שאתם מחליטים להיות פרילנסרים. לפעמים כדי לתפוס את הלקוח או שניים הראשונים לפני שקופצים למים. חיפוש לקוחות אפשר לעשות בפייסבוק ובאתרי דרושים, ואפשר גם להצטרף לאתרי פרילנסרים כדוגמת האתר הנוכחי בחינם ולעזור לחשוף את עצמכם לעולם וללקוחות פוטנציאלים. תהיו ממוקדים בחיפוש שלכם כדי שתוכלו לעבוד עם הלקוחות המתאימים שלא יבזבזו את זמנכם. הרשו לעצמכם לעבוד במחירים נמוכים בתור התחלה כדי לבנות תיק עבודות וכדי להשתפשף יותר וללמוד איך לעבוד נכון מול לקוחות. ניסיון בתחום בו אתם עובדים אינו אומר בהכרח ניסיון בעבודה מול לקוחות בתחום זה.

בנו אתר תדמית

גם אם אתר אינטרנט לא יעזור לכם להשיג לקוחות מבלי שתצטרכו להשקיע בו בשיווק, הוא יכול לעזור לתדמית בעבודה מול לקוחות קיימים או כאשר מפנים אליכם לקוחות. באתר תוכלו להציג פירוט של השירותים שלכם, תיק עבודות וגם אמצעי יצירת קשר במידה ומישהו הגיע אליכם בצורה עקיפה. אתר תדמית יכול ליצור רושם טוב יותר וזהו יתרון על פני פרילנסרים שאין להם אתר.

עבדו באופן מסודר

השתמשו במייל קבוע שיושב על השרתים שלכם, תחת דומיין שלכם או במקרים אחרים דרך Gmail. התקינו תוכנות לניהול משימות (אפשר להשתמש בשירות Todo החינמי שאפשר לעבוד בו אונליין) ושמרו רשימה מסודרת של הלקוחות שאתם עובדים איתם. סדרו את המייל שלכם בתיקיות ותעדפו משימות לפי החשיבות ולפי הדחיפות. ישנם כלים רבים באינטרנט שיכולים לעזור לכם - חלקם חינמיים וחלקם בתשלום.השקעה כספית מינימלית בתחום הסידור תעזור לכם להיות יותר אפקטיבים ופרודוקטיביים.

פתחו תיק במס הכנסה

פרילנסר הוא למעשה עובד עצמאי - אל תשכחו לפתוח תיק במס הכנסה ולהתייעץ עם רואה חשבון שיעזור לכם בהקמה של העסק העצמאי שלכם מול הרשויות כדי שתוכלו לספק קבלות. שימו לב שבתור התחלה תוכלו להתחיל 'כעוסק פטור' אך אין זה אומר שאתם לא כפופים לרשויות החוק. בקשו הסברים מרואה החשבון שלכם מה זה אומר.

chat
יש לך הודעה
נציג:
נציג:
נציג:
לחץ כאן
X