תפריט
לימודי פיתוח ובדיקת תוכנה

לימודי פיתוח ובדיקת תוכנה

מאמר מתוך קטגוריית: פיתוח תוכנה

מחשבים, מדיה ודיגיטל כבר מזמן אינם הדבר החם הבא, כי אם העתיד שכבר כאן. בעוד שפיתוח תוכנה הוא תחום הנלמד לרוב באוניברסיטאות ובמכללות כחלק מתואר אקדמאי במחשבים, תת תחום חשוב במיוחד הוא עולם בדיקת התוכנה.

כמו בתחומי ייצור רבים אחרים, מדובר למעשה בבקרת איכות מקדימה טרם הפצת והטמעת המוצר, כאשר חברות וארגונים בתחום ההייטק והפיתוח אינם מקלים ראש בשלב הבקרה החשוב, שיחסוך בעתיד זמן וכסף רב לצרכי מקצה שיפורים, לצד פגיעה במוניטין של הארגון והמוצר הלקוי.

בין התפקידים הבולטים במשק, וכן גם בשוק החופשי, הדורשים הכשרה וניסיון מעשי בתחום זה ניתן למנות את המשרות הבאות: בודק תוכנה, איש QA automation, QA Engineer, QA Team Leader,  מהנדס בדיקות, מפתח אוטומציה, בודק עומסים, בודק אבטחה, בודק מומחה לינוקס,  אנדרואיד ו/או אפל.

תנאי הקבלה

לימודי פיתוח ובדיקת תוכנה הם לימודי הכשרה מקצועית המחייבים יכולת ורקע טכני וטכנולוגי, הבאים לידי ביטוי בשלב מיון בן 20 שעות לימוד אקדמיות שלאחריהן מתקיימת בחינה אותה יש לצלוח בציון בן 70 נקודות לכל הפחות.

מבנה והיקף הלימודים

ניתן למצוא מספר מסלולי לימוד בתחום בדיקות התוכנה, החל ממגוון קורסים להכשרת בודקי תוכנה QA הכוללים כמה עשרות שעות לימוד ועד למסלולים מורחבים עם 400 שעות לימוד אקדמאיות המתפרסות על פי מספר שלבים ונושאים במסגרת במסלולי בוקר או ערב.

מתודולוגיות הלימוד

בתחום המחשוב בכלל ובקרת התוכנה בפרט חשוב לרכוש ידע לצד ניסיון מעשי. מתודות הלימוד בקורס ניתנות בתצורה של הרצאות והעברת ידע תיאורטי, הדגמות, ניסויים בתנאי מעבדה ובפיקוח מקצועי מלא, סימולציות וקבלת כלים משלימים דוגמת הכנה לראיונות עבודה, היכרות עם דרישות השוק והשתלבות בתחום לעתים כבר בזמן הלימודים.

נושאי לימוד

מבוא לתכנות ופיתוח - לימוד יסודות שפות התכנות וכלי סקריפטים במטרה להקנות מיומנויות בסיסיות לבודק תוכנה.

יסודות המחשוב - היכרות עם תחומים מגוונים בעולם המחשבים שלהם נקודות השקה עם תחום בדיקות התוכנה: הכרת המחשב, מבוא לעולם האינטרנט והרשת, מערכות הפעלה ומערכות מידע.

טכנולוגיית WEB
שפות HTML, CSS, JAVASCRIPT
מערכות אבטחת מידע
ניהול רשתות
טכניקות ורמות בדיקה
בדיקות תוכנה מקצועיות
ניהול ממשקי עבודה וסנכרון
הגדרת עומסים ומשתמשים

מסדי נתונים
בדיקות מובייל
אוטומציה
ניהול חוויית משתמש
כתיבת קוד שפה
הטמעה בארגונים
ניהול פרויקט
הכנה לבחינת הסמכה

מושגים אלה לצד רבים אחרים מהווים את כלי העבודה היום-יומיים הדרושים לבודקי תוכנה במשק, כאשר מטבע הדברים נדרשת יכולת והבנה טכנולוגית ושליטה באנגלית.

העתיד כבר כאן...

המאה העשרים ואחת דוחקת לא מעט מקצועות משוק התעסוקה בזכות שינוי בתפיסת הכלכלה ופיתוחים טכנולוגיים, אולם בהחלט יוצרת תפקידים וצרכים חדשים, מאתגרים ומתגמלים המושכים את הצעירים לצד הבוגרים יותר בשוק התעסוקה, לרכישת מקצוע מבוקש, מרתק ובעל ערך. חשוב לדעת כי בשוק הטכנולוגי לא ניתן לנוח על זרי הדפנה, והצלחתו של כל תפקיד טמונה בנכונות וההשקעה להוסיף ללמוד ולהתפתח ולשמור על עדכנות טכנולוגית.

chat
יש לך הודעה
נציג:
נציג:
נציג:
לחץ כאן
X